Доступність посилання

ТОП новини
24 Травень 2019, Київ 20:58

Росія зарахувала в бюджет компенсацію Ходорковському від ЄСПЛ


Михайло Ходорковський

Російська влада заарештувала і направила в бюджет 10 тисяч євро, які Європейський суд з прав людини зобов’язав виплатити колишньому голові ЮКОСу Михайлові Ходорковському.

«Компенсація моральної шкоди на користь Михайла Ходорковського пішла на погашення його боргу в дохід бюджету Росії», – йдеться в повідомленні Федеральної служби судових приставів.

ЄСПЛ у липні 2013 року задовольнив скаргу Ходорковського, визнавши, що його права порушувалися в ході слідства, суду і виконання покарання у справі ЮКОСу, й зобов’язав Росію виплатити йому компенсацію в 10 тисяч євро.

Нещодавно адвокат екс-голови ЮКОСу Джонатан Глассон написав скаргу в Комітет міністрів Ради Європи, зазначивши, що Росія під різними приводами відмовляється виплачувати ці гроші Ходорковському. Юристи тричі вимагали від Росії отримання належних за рішенням ЄСПЛ коштів, однак Москва посилалася на проблеми з оформленням документів.

Сам Ходорковський від початку просив перерахувати ці гроші на благодійні цілі ліцею-інтернату для сиріт «Підмосковний».

У 2013 році Михайло Ходорковський був помилуваний і виїхав з Росії. Він не може повернутися в країну, поки не виплатить Росії борг більш ніж у 17 мільярдів рублів за нібито несплачені ЮКОСом податки.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG