Доступність посилання

ТОП новини

Україна пройшла пік рецесії, очікується зростання ВВП у 2016-му на 1% – Світовий банк


©Shutterstock

Українська економіка пройшла пік рецесії і в 2016 році та повернулась до позитивної динаміки, йдеться в опублікованій 7 червня доповіді Світового банку.

За даними експертів Світового банку, у першому кварталі поточного року зафіксовано зростання валового внутрішнього продукту на рівні 0,1%. Зростання показників відзначають передусім у західних областях України.

«Західна частина України не є безпосередньо вражена конфліктом і відновлюється. Втім, експорт та імпорт перебувають на рівні більш ніж удвічі нижчому, ніж у 2012 році і залишаються слабкими. Здатність банківського сектора до кредитування різко обмежена», – йдеться в повідомленні.

Банк прогнозує зростання економіки України у 2016 році на рівні 1% ВВП, в наступному – 2%, а в 2018 році – 3%.

Водночас Світовий банк прогнозує цьогоріч зниження ВВП Росії на 1,2%, єврозони на найближчі півтора роки – на 1,6%; китайська економіка зросте цього року на 6,7%.

Раніше Міжнародний валютний фонд зберіг прогноз зростання економіки України за підсумками 2016 року на рівні 1,5% за інфляції 15,1%. Також фонд зберіг свій прогноз на 2017 рік – 2,5% зростання ВВП за інфляції 11%.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG