Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 00:02

Меркель застерегла лідерів Туреччини від критики рішення Берліна про визнання геноциду вірмен 


Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган, фото архівне (©Shutterstock)

Канцлер Німеччини Ангела Меркель застерегла турецьких лідерів від критики рішення німецьких законодавців, які схвалили резолюцію про визнання геноцидом масових вбивств вірмен османськими військами 1915 року.

«Законодавці нижньої палати німецького парламенту обрані вільно, без жодних винятків, а звинувачення і заяви турецької сторони – незрозумілі…З ухваленням резолюції стало зрозуміло, що існує різниця в поглядах між більшістю Бундестагу і турецькою стороною», – заявила Меркель.

Вона додала, що наполягатиме на прямих перемовинах між Туреччиною і Вірменією з цього приводу. Німеччина також запросила турецького повіреного у справах МЗС обговорити питання.

Голосування в нижній палаті Бундестагу 2 червня розлютило Туреччину, яка відмовляється визнавати геноцидом вбивство щонайменше 1 мільйона вірмен християнської віри під час Першої світової війни.

Президент Туреччини Тайїп Ердоган звинуватив німців у «лицемірстві» та у поданні «власної історії» ХХ століття. Ердоган також заявив, що кров німецьких законодавців турецького походження, які голосували за резолюцію, треба перевірити на факт «якими турками вони є».

Після голосування 2 червня Німеччина стала 23-ю країною, яка визнала масові вбивства вірмен як геноцид.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG