Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Росії визнав Павленського винним у пошкодженні «спадщини НКВС-КДБ»


Петро Павленський

Міщанський районний суд столиці Росії Москви визнав художника-акціоніста Петра Павленського винним у пошкодженні «об’єкта культурної спадщини НКВС-КДБ СРСР, де утримували видатних діячів культури», у справі про підпал дверей будівлі ФСБ на Луб’янській площіі.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, суд дійшов висновку, що Павленському потрібно призначити штраф. Його розмір оголосять пізніше, оскільки оголошення вироку ще триває.

Крім того, художник повинен буде виплатити потерпілій стороні близько 481 тисячі рублів (близько 7,4 тисячі доларів). Саме стільки вимагала ФСБ за згорілі двері.

Суддя також погодилася з тим, що, незважаючи на заміну дверей будівлі ФСБ в 2008 році, вони перебувають під охороною як об’єкт культурної спадщини.

Минулого тижня представник державного обвинувачення попросив оштрафувати Павленського на 1,5 мільйона рублів (близько 22,5 тисяч доларів). Сам художник у судовому розгляді не брав участі, оголосивши «регламент мовчання». Адвокати просять виправдати Петра Павленського і заявляють, що штраф, про який клопоче прокуратура, «не ґрунтується на законі».

У ніч на 9 листопада минулого року Петро Павленський облив бензином і підпалив вхідні двері в будівлю ФСБ на Луб’янці в центрі Москви. Художник назвав цю акцію «рукавичкою, яку кидає суспільство в обличчя терористичній загрозі», що виходить, на його думку, саме від Федеральної служби безпеки Росії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG