Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 17:37

Україна оскаржила рішення суду ЄС у справі Януковича – Мін’юст


Україна подала апеляційні скарги на процедурні ухвали суду ЄС у справах за позовами колишнього президента України Віктора Януковича.

«2 червня юридичним радником України було подано апеляційні скарги на рішення загального суду ЄС від 11 березня 2015 у справах № т-346/14, т-347/14 і т-348/14», – повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

За даними відомства, 7 червня суд ЄС підтвердив отримання цих скарг.

У Мін’юсті наголошують, що оскаржені процедурні ухвали не є рішеннями по суті вказаних справ, у яких триває розгляд питання накладення економічних санкцій на Януковича Радою ЄС.

«Ці ухвали не вимагають від України сплати будь-яких грошових сум. Міністерство юстиції повторно наголошує, що не існує жодних рішень Європейського суду про стягнення на користь Януковича та його оточення з України хоча б однієї копійки», – йдеться у повідомленні.

Водночас у відомстві зазначають, що з метою попередження «будь-яких ризиків та маніпуляцій» ці процедурні судові акти оскаржили в апеляційному порядку, апеляції максимально «спрямовані на забезпечення позиції і інтересів України».

Раніше повідомлялося, що суд Євросоюзу у Люксембурзі розглядає позов Віктора Януковича проти ЄС. Адвокати колишнього президента України наполягають, що санкції стосовно нього накладені незаконно. Як заявляла міністр юстиції часів Януковича Олена Лукаш, суд ЄС зобов’язав Україну Віктору Януковичу і двом його синам виплатити компенсацію.

Віктору Януковичу та чиновникам з його найближчого оточення заборонений в’їзд в країни ЄС, а їхні активи заморожені.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG