Доступність посилання

ТОП новини

115-й елемент таблиці Менделєєва пропонують назвати Moscovium


Періодична таблиця з чотирма новими елементами
Періодична таблиця з чотирма новими елементами

Міжнародний союз теоретичної і прикладної хімії (IUPAC) висуває на громадське обговорення назви чотирьох нових елементів періодичної таблиці Менделєєва, один з яких, що матиме порядковий номер 115-ть, пропонують назвати «московій» (Moscovium) з символом Mc.

Таблиця Менделєєва також поповнилася 113-м елементом, який пропонують назвати «ніхон» (Nihonium, Nh), 117-м – «теннессіном» (Tennessine, Ts) і 118-м – «оганессоном» (Oganesson, Og).

У Союзі хіміків пояснили, чому запропонували такі назви елементів. «Ніхон» японською мовою означає «країна сонця, що сходить», інша назва Японії. Саме вчені з цієї країни відкрили 113-й елемент. «Московій» і «теннессін» пропонують назвати так за географічним розташуванням місць, де вони були вперше синтезовані. «Оганессон» – на честь Юрія Оганесяна – російського вченого, фахівця у галузі експериментальної ядерної фізики, відомого науковими працями з синтезу нових елементів.

Остаточне рішення щодо назв нових хімічних елементів ухвалять 8 листопада на засіданні Ради IUPAC.

Періодична система хімічних елементів (таблиця Менделєєва) – класифікація хімічних елементів, що встановлює залежність різних властивостей елементів від заряду атомного ядра.

XS
SM
MD
LG