Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 11:04

Регулятор майже вдвічі підвищив тарифи на тепло


Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), підвищила тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення для населення майже вдвічі з 1 липня 2016 року.

«Чинний середньозважений тариф на тепло для населення становить 534 гривні за 1 гігакалорію, з 1 липня середньозважений тариф встановлюється на рівні 1043 гривні за гігакалорію», – повідомила керівниця профільного управління НКРЕКП Світлана Черних.

Чиновниця додала, що підвищення тарифів відбувається передусім за рахунок зростання паливної складової (на 474 гривні за гігакалорію). Незначний вплив на формування тарифів також чинитимуть зростання ціни електроенергії (на 13 гривень за гігакалорію) і заробітних плат (на 9 гривень за гігакалорію).

За її словами, коригування паливної складової пов’язане з рішенням уряду про зміну тарифу на газ, що використовується при виробництві тепла для населення. Якщо раніше на паливо припадало 400 гривень у вартості гігакалорії, то з 1 липня ця цифра становить 874 гривні.

10 травня керівник відділу інформації і комунікації з громадськістю НКРЕКП Іван Слободянюк в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що комісія не підвищувала тарифів на тепло та гарячу воду для населення, а лише схвалила проекти.

Проте 5 травня у коментарі агентству «Інтерфакс Україна» голова комісії Дмитро Вовк повідомив, що НКРЕКП підвищила тарифи на теплову енергію і послуги централізованого опалення на 75-90% із 1 липня 2016 року.

Кабінет міністрів України з 1 травня зобов’язав компанію «Нафтогаз України» продавати населенню природний газ за єдиною ціною 6 879 гривень за тисячу кубічних метрів. Ціну продажу газу для потреб теплокомуненерго також встановили на рівні 6 879 гривень за тисячу кубічних метрів. Ця ціна є нижчою за чинну загальну вартість газу для споживачів, але більше ніж удвічі перевищує ту, яку сплачують підприємства, які виробляють тепло та гарячу воду. Експерти попереджали, що таке підвищення призведе до зростання вартості опалення та гарячої води більше ніж у два рази.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG