Доступність посилання

ТОП новини

Луценко розраховує на початок процесу заочного засудження Януковича до кінця року


Юрій Луценко

Генеральний прокурор України Юрій Луценко розраховує, що до кінця цього року розпочнеться процес заочного засудження екс-президента Віктора Януковича, проте вирок суду, на його думку, буде нескоро.

«Я думаю, що справу слухатимуть досить довго. Вона не може обійтися кількома засіданнями, тому що інкримінуватимуть досить серйозні звинувачення: про створення злочинної організації, розподілення ролей, узурпацію державної влади, розкрадання державних коштів, насилля щодо мирних громадян, вбивство мирних громадян, зрештою, заклик до агресії на території України», – сказав Луценко у перерві засідання Вищої ради юстиції, членом якої він є.

При цьому генеральний прокурор наголосив, що слідство у справах Януковича невиправдано затягується. «На жаль, я вважаю, що слідство невиправдано затягується. Саме у цьому мої зауваження до керівника департаменту пана Горбатюка (керівник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк – ред.), який зараз отримав повну підтримку керівництва Генеральної прокуратури. Зараз у нього майже вдвічі більше підлеглих, удвічі більше можливостей, оскільки він координує діяльність і слідчих, і процесуальних керівників. У нього є повний карт-бланш для діяльності, і я хотів би, щоб депутати не відволікали його від серйозної роботи і він цілодобово займався виключно службовою діяльністю», – зазначає Луценко.

«Я категорично проти того, щоб депутати або інші політики відвідували слідчих в інший спосіб, крім повістки», – додав генпрокурор.

8 червня Transparency International в Україні заявили, що сподіваються на початок процесу заочного засудження Януковича вже цієї осені.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG