Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 11:46

Луценко розраховує на початок процесу заочного засудження Януковича до кінця року


Юрій Луценко

Генеральний прокурор України Юрій Луценко розраховує, що до кінця цього року розпочнеться процес заочного засудження екс-президента Віктора Януковича, проте вирок суду, на його думку, буде нескоро.

«Я думаю, що справу слухатимуть досить довго. Вона не може обійтися кількома засіданнями, тому що інкримінуватимуть досить серйозні звинувачення: про створення злочинної організації, розподілення ролей, узурпацію державної влади, розкрадання державних коштів, насилля щодо мирних громадян, вбивство мирних громадян, зрештою, заклик до агресії на території України», – сказав Луценко у перерві засідання Вищої ради юстиції, членом якої він є.

При цьому генеральний прокурор наголосив, що слідство у справах Януковича невиправдано затягується. «На жаль, я вважаю, що слідство невиправдано затягується. Саме у цьому мої зауваження до керівника департаменту пана Горбатюка (керівник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк – ред.), який зараз отримав повну підтримку керівництва Генеральної прокуратури. Зараз у нього майже вдвічі більше підлеглих, удвічі більше можливостей, оскільки він координує діяльність і слідчих, і процесуальних керівників. У нього є повний карт-бланш для діяльності, і я хотів би, щоб депутати не відволікали його від серйозної роботи і він цілодобово займався виключно службовою діяльністю», – зазначає Луценко.

«Я категорично проти того, щоб депутати або інші політики відвідували слідчих в інший спосіб, крім повістки», – додав генпрокурор.

8 червня Transparency International в Україні заявили, що сподіваються на початок процесу заочного засудження Януковича вже цієї осені.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG