Доступність посилання

ТОП новини

У Кремлі назвали фільм ARD про допінг «бездоказовим наклепом»


Дмитро Пєсков

У Кремлі розкритикували фільм німецького телеканалу ARD, в якому зокрема йдеться про причетність міністра спорту Росії Віталія Мутка до приховування позитивних проб російських спортсменів.

Речник президента Росії Дмитро Пєсков назвав фільм «бездоказовим наклепом» і таким, що складається з «малопереконливих даних».

«З огляду на те, що це ціла серія фільмів на телеканалі ARD у виконанні відомих фігурантів, які втекли звідси, і, очевидно, свої 30 срібняків відпрацьовують, ніяких нових елементів немає – це цілий ланцюг матеріалів, ланцюг подій», – сказав Пєсков.

Водночас міністр спорту Росії Віталій Мутко назвав наведені у фільмі дані «смішними» і «неправдоподібними».

Німецький телеканал ARD 8 червня продемонстрував фільм-розслідування про допінг у російському спорті, в якому журналісти зокрема наводять листування двох росіян, які обговорюють виявлення допінгу в пробі неназваного гравця футбольного клубу «Краснодар» в 2014 році. Учасники листування домовляються звернутися за інструкціями до «ВЛ» (як заявляють журналісти, це ініціали Віталія Леонтійовича Мутка), і ніхто з гравців «Краснодара» в результаті не був дискваліфікований.

Автори фільму вважають, що Мутко міг знати про застосування спортсменами допінгу не лише на рівні футбольної Прем’єр-ліги, а й на Олімпійських іграх, і міг допомагати приховувати цю інформацію.

Крім того, російський міністр спорту і його радник, як заявляють у фільмі, впливали на президента Всесвітньої антидопінгової асоціації для припинення розслідування по допінгу щодо Росії.

Колишній голова московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков заявив, що російські легкоатлети, які попалися на допінгу, могли відкупитися від дискваліфікації за 500 тисяч доларів, які потім надходили до Міжнародної федерації легкоатлетичних асоціацій.

Вперше ARD випустив фільм про допінг у російському спорті в грудні 2014 року. Після його виходу Комісія Всесвітнього антидопінгового агентства провела власне розслідування і виявила систематичні порушення, пов’язані із застосуванням заборонених препаратів російськими спортсменами при активній підтримці тренерів і чиновників.

Росія була відсторонена від змагань під егідою Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій. У середині травня президент Міжнародного Олімпійського комітету Томас Бах допустив можливість відсторонення всієї російської збірної від участі в Олімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро через допінговий скандал.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG