Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 17:29

Омбудсмени України та Росії обговорили повернення засуджених в окупованому Криму українців


Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська та її російська колега Тетяна Москалькова 9 червня обговорили в телефонному режимі питання передачі громадян України, які перебувають у пенітенціарних закладах окупованого Криму і бажають повернутися на материкову Україну.

Як повідомила прес-служба Лутковської, сторони домовилися про особисту зустріч для розробки механізму передачі.

Раніше Москалькова звинуватила Україну у відсутності інтересу до українців, які перебувають у місцях несвободи в окупованому Криму. У відповідь Лутковська заявила про готовність почати активні дії щодо переміщення таких осіб та повторно вислала проект меморандуму про запровадження механізму переміщення осіб з території Криму на материкову частину України, який ініціювала ще в липні 2015 року.

Після анексії Криму українська влада звернулася до Росії з вимогою передати Україні осіб, які були засуджені вироками українських судів і відбували покарання на території Криму чи Севастополя, проте тодішній російський омбудсмен Елла Памфілова відповіла, що це можливо лише згідно з Конвенцією про передачу засуджених осіб.

Конвенція передбачає переміщення засуджених осіб із території однієї держави на територію іншої. Відтак Україна не може використовувати Конвенцію про передачу засуджених осіб щодо людей, які перебувають у Криму, тому що вважає півострів окупованою українською територією.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG