Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпрі демонтували стелу «Перемога комунізму неминуча»


Стела «Перемога комунізму неминуча» поблизу будівлі облдержадміністрації у Дніпрі (архівне фото)

У центрі Дніпра у раках виконання законів «про декомунізацію» 9 червня комунальники демонтували останній великий символ комунізму – стелу «Перемога комунізму неминуча» поблизу будівлі облдержадміністрації.

Як заявив начальник управління організаційної роботи апарату ОДА Сергій Волинець, демонтаж «символу комуністичного тоталітарного минулого» для нього асоціюється з приємним початком робочого дня».

«Міф про неминучу перемогу комунізму більше не буде отруювати нашу свідомість», – заявив він.

До 2014 році на цій стелі перебував бюст Леніна. Його демонтували громадські активісти 27 червня 2014 року, застосувавши великогабаритну техніку. На місці, де стояв барельєф, учасники демонтажу написали крейдою: «Поїхав додому, до Москви. Слава Україні!».

До того часу барельєф Леніна на стелі «Победа коммунизма неизбежна» у центрі Дніпра багато разів обливали фарбою невідомі. В обласному управлінні міліції тоді заявляли, що якщо дії невідомих осіб кваліфікують за статтею 194 Кримінального кодексу України, то їм може загрожувати до 4-х років в’язниці, однак жодного разу «винуватці» не були названі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG