Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 11:35

КСУ: обмеження максимальної пенсії суддів неконституційне


Конституційний суд України визнав неконституційними зміни до законів, які обмежували максимальну пенсію суддів сумою 10 тисяч 740 гривень.

Такою є відповідь КСУ на конституційне подання Верховного суду щодо конституційності окремих положень Закону «Про судоустрій та статус суддів» та окремих положень прикінцевих положень Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення».

Конституційний суд у своєму рішенні також скасував норми законодавства, які обмежували ці виплати, і роз’яснив, що відтепер діють старі норми, які, зокрема не встановлюють максимального розміру суддівської пенсії. За цими нормами, суддівська пенсія має становити як мінімум 80% від максимальної заробітної плати того чи іншого судді та індексується по 2% щорічно після 20 років стажу судді, але не більше 90% від його зарплати.

Обґрунтовуючи своє рішення, КСУ заявив, що обмеження суддівської пенсії є, по суті, зниженням гарантії незалежності суддів та порушує їхній конституційний статус.

Скасованими 10 червня нормами Верховна Рада обмежила максимальну пенсію суддів 60-80% від зарплати суддів, а також встановила граничний розмір суддівської пенсії, що не може перевищувати 10 тис. 740 грн.

Раніше КСУ визнав конституційними обмеження соціальних виплат для ряду категорій громадян, зокрема ліквідаторів аварії на ЧАЕС, визнавши, що Кабінет міністрів має право обмежувати такі виплати залежно від можливостей державного бюджету шляхом подання про внесення змін до закону про державний бюджет.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG