Доступність посилання

ТОП новини
20 Червень 2019, Київ 08:44

Луценко: скасування закону про люстрацію неприпустиме


Юрій Луценко

Генеральний прокурор України Юрій Луценко називає неприпустимим скасування закону про люстрацію.

«Як керівник ГПУ, де закон «Про очищення влади» дав найвагоміші результати, вважаю неприпустимим його скасування. Люди, які фабрикували справи проти Євромайдану, ті, хто замішаний у переслідуванні опозиції часів Януковича, не мають морального права і не повинні мати юридичної можливості залишатись або відновлюватись на своїх посадах. Якщо Конституційний суд піде проти волі народу України – це стане початком кінця цього складу суддів», – написав Луценко у Facebook.

За словами генпрокурора, у випадку скасування закону про люстрацію він буде звертатись до народних депутатів з пропозицією ухвалити новий закон «Про безумовне очищення влади».

«Причому в новому законі база тих, хто підлягає перевірці, має бути розширена, а критерії повинні стати ще більш жорсткими», – додав він.

10 червня Конституційний суд України продовжив розгляд у закритій частині пленарного засідання кількох подань щодо конституційності низки положень закону України «Про очищення влади».

Закон «Про очищення влади», що передбачає люстрацію посадовців в Україні за низкою критеріїв, набув чинності 16 жовтня 2014 року.

У листопаді 2014-го Верховний суд України звернувся до Конституційного суду з клопотанням визнати такими, що не відповідають Конституції, низку положень цього закону. Ще одне подання з приводу цього закону надійшло від Верховного суду у березні цього року. Крім того, у січні цього року з клопотанням щодо закону «Про очищення влади» до Конституційного суду звернулися 47 народних депутатів. Конституційний суд України об’єднав усі три конституційні подання в одне провадження.

Народний депутат Єгор Соболєв написав 9 червня у Facebook, що джерела в КСУ повідомили йому про намір суддів визнати неконституційними ключові статті закону «Про очищення влади».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG