Доступність посилання

ТОП новини

Донецький національний університет отримав ім’я Василя Стуса


Донецький національний університет, який після захоплення Донецька підтримуваними Росією сепаратистами працює у Вінниці, відтепер матиме ім’я Василя Стуса. За це на конференції трудового колективу 10 червня проголосували 75 делегатів зі 105 присутніх.

«Став свідком історичної події. Донецький національний університет імені Василя Стуса. Ніколи так не хвилювався за останні роки, спостерігаючи за процесом. Сильні враження», – написав у Facebook аналітик громадянської мережі «Опора» Олександр Клюжев.

Серед ініціаторів надання навчальному закладу імені видатного українського поета був і випускник історичного факультету Донецького національного університету, журналіст Радіо Свобода Олексій Мацука.

«У 2008 році в Донецьку з’явилася ініціатива перейменування національного університету на честь Василя Стуса. Однак ця студентська кампанія була пригнічена сьогоднішніми членами сепаратистьского угруповання «ДНР» і була представлена як «ідейний занепад» та «шкідлива всім своїм ідейним спрямуванням, усією своєю суттю». Це цитати з радянської критики на адресу Стуса, які дуже влучно передають атмосферу, яка й нині панує в Донецьку в будинку, де був національний університет і навчався Василь Стус», – заявляв Мацука в січні 2016 року.

«Народився поет у Вінницькій області, а навчався в нашому Донецькому національному університеті (тоді – Донецький педагогічний інститут), який завершив в 1959 році з червоним дипломом. Стус – один із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників, гордість не тільки нашого університету і Донбасу, а всієї України», – відзначав Мацука.

Донецький національний університет був евакуйований зі столиці Донбасу через загрозу, яку становлять викладачам і студентам бойовики угруповання «ДНР». Навчальний процес нині відновлений і триває у Вінниці, яка стала тимчасовим притулком для цього вишу на час окупації Донецька.

У 2001 році меморіальна дошка-барельєф Василеві Стусу була встановлена на корпусі університету, в якому навчався поет у 1954–1959 роках. У 2015 році меморіал був знищений проросійськими сепаратистами.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG