Доступність посилання

ТОП новини

На 27-му окрузі в Дніпрі зупинили передвиборче порушення – «Опора»


Спостерігачі громадянської мережі «Опора» зафіксували порушення на 27-му виборчому окрузі в Дніпрі – агітаційні листівки кандидата в народні депутати Марини Денисенко в громадському транспорті міста. Про це в суботу повідомили в регіональному представництві «Опори».

За даними з громадської організації, яка стежить за виборами, агітматеріали були зафіксовані всередині маршруток № 55, які перетинають одномандатний виборчий округ № 27. На них розміщено фото, ім’я кандидата та текст запрошення на безкоштовні вишкільні тренування у військово-патріотичному центрі об’єднання, яке очолює Денисенко.

Як поінформували з «Опори», у відповідь на повідомлення про незаконну агітацію довірена особа кандидата Єгор Блакитний розповів, що листівки були розміщені задовго до передвиборчої кампанії, у штабі їх не вважали агітацією. Проконсультувавшись із юристами, представники штабу прибрали листівки з маршруток..

Як пояснили в «Опорі», частина 9 статті 74 Закону «Про вибори народних депутатів» прямо забороняє «розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі».

Раніше в Комітеті виборців України заявляли, що передвиборчими порушеннями на 27-му окрузі є розміщення агітації на транспортних засобах, а також дочасна агітація, яку провадять потенційні кандидати до своєї офіційної реєстрації в ЦВК.

За даними з ЦВК, станом на 10 червня кандидатами на 27-му окрузі зареєстровано 18 осіб, 10 із них – самовисуванці, 5 – жінки. З-поміж кандидатів є кілька нинішніх та колишніх депутатів міських та обласної рад, екс-заступник міського голови, кілька бізнесменів, екс-журналістка тощо.

Довибори до Верховної Ради України на мажоритарному окрузі №27 з центром у Соборному (Жовтневому) районі Дніпропетровська оголошені через те, що депутат від округу Борис Філатов склав мандат у зв’язку з обранням його міським головою. Вибори мають відбутись 17 липня.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG