Доступність посилання

ТОП новини
13 Листопад 2018, Київ 21:56

У Росії заявили, що чекають від України пропозицій щодо ціни на газ


Олександр Новак, архівне фото

Міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що Москва чекає від Києва пропозицій щодо очікуваної ціни на російський газ.

Як сказав він журналістам, від цього залежатимуть подальші дії Росії.

За його словами, наскільки йому відомо, «Нафтогаз України» «перебуває в контакті» з російським «Газпромом» із цього приводу.

Попередніми днями в «Нафтогазі» заявили, що будуть готові відновити закупівлі газу в Росії з третього кварталу, якщо там він буде дешевшим, ніж у Європі. У відповідь Олександр Новак заявляв, що для України за чинним контрактом розрахункова ціна на третій квартал склала б 177 доларів за тисячу кубометрів, що, за його словами, «абсолютно комфортна» і «абсолютно ринкова» ціна. Та в «Нафтогазі» на це відповіли, що така російська пропозиція неринкова і що за таких умов Україна не відновить закупівлі газу в Росії.

Україна останнім часом не закуповує російського газу, купуючи його натомість у країнах Європи за реверсною схемою. Київ використовує для цього частину своїх газогонів у зворотному від проектного напрямку. Востаннє Україна купувала російський газ – 2 мільярди кубометрів для своїх сховищ для проходження зими – наприкінці листопада 2015 року, після чого знову припинила його закупівлі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG