Доступність посилання

ТОП новини

У США після показу російського документального фільму про Магнітського стався конфлікт


Сергій Магнітський

Конфліктом між російським режисером Андрієм Некрасовим і частиною публіки завершився 13 червня показ у столиці США суперечливого документального фільму про Сергія Магнітського.

У фільмі покійний юрист Магнітський зображений як відповідальний за шахрайство, в якому він перед смертю звинувачував російських чиновників. Після фільму прихильники Магнітського стали вигукувати на адресу режисера слова «ганьба» і «брехня», а сесія запитань і відповідей перетворилася на сварку між частиною публіки та Андрієм Некрасовим.

Смерть Сергія Магнітського стала причиною ухвалення у США так званого «акту Магнітського», яким запроваджені санкції проти російських громадян, причетних до його смерті.

Магнітський був адвокатом інвестора Вільяма Браудера, який зробив мільйони в Росії після розпаду Радянського Союзу, але потім був висланий з країни в 2005 році. Браудер засудив фільм як частину наклепницької кампанії. Але ініціатори показу фільму у США вирішили не відмовлятися від показу, кажучи, що це є питанням свободи слова.

Сергій Магнітський, який працював для західного інвестиційного фонду Hermitage Capital, помер 16 листопада 2009 року у слідчому ізоляторі в Москві у віці 37 років від серцевих проблем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан його здоров’я, щоб змусити його замовкнути.

Магнітський потрапив за ґрати, звинувачений у розробці схеми уникнення російських податків для свого замовника, фонду Hermitage Capital. У фонді це звинувачення заперечують. Магнітському висунули це звинувачення після того, як юрист заявив, що викрив цілком протилежне: схему, за якою податки, вже сплачені фондом, на суму у 230 мільйонів доларів викрали з російського бюджету посадовці Міністерства внутрішніх справ, податкової адміністрації та інших державних органів Росії. Російська влада це звинувачення заперечує.

Справу про смерть Сергія Магнітського закрили наприкінці 2012 року виправданням обвинувачених працівників СІЗО. Сам Магнітський у липні 2013 року був визнаний винним у справі про несплату податків посмертно. Адвокати, колеги і родина юриста наполягають, що кримінальне переслідування, тим більше посмертне, є незаконним.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG