Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 11:49

Склад ЦВК можуть змінити 16 червня – Парубій


Андрій Парубій (©Shutterstock)

Верховна Рада України розгляне питання про призначення нового складу Центральної виборчої комісії і звільнить його нинішніх членів 16 червня, якщо фракції дійдуть згоди щодо кандидатур, заявив спікер парламенту Андрій Парубій.

«Головне у цій ситуації – уникнути юридичного колапсу, якщо ми призупинимо повноваження чинних членів ЦВК, а нових не оберемо. Адже за законом за звільнення кожного члена Центральної виборчої комісії та за призначення кожного нового члена парламент має голосувати індивідуально. Тому ми чекаємо рішення фракцій з цього питання, депутати мають зустрітися з усіма кандидатами. Якщо ми дійдемо згоди, то в четвер проголосуємо за зміну складу ЦВК», – заявив Парубій.

Він відкинув припущення журналістів, що у четвер у парламенті може забракнути голосів через чемпіонат Європи з футболу, який триває у Франції.

«Ніякого футболу для депутатів, четвер у них – робочий день», – сказав Парубій.

3 червня у Верховній Раді України зареєстрували президентські проекти постанов про звільнення 12 членів ЦВК і призначення 11 нових членів Центрвиборчкому.

У 12 із 15 членів Центрвиборчкому семирічний термін повноважень завершився 1 червня 2014 року, але вони продовжують виконувати свої обов’язки.

Подання про призначення нових членів ЦВК президент вносить у Верховну Раду після консультацій з фракціями й обговорення їхніх пропозицій.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG