Доступність посилання

ТОП новини
19 травня 2019, Київ 18:05

Рада ухвалила закон про фінансову реструктуризацію


(©Shutterstock)

Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект № 3555 про фінансову реструктуризацію.

Депутати ухвалили документ в цілому з другої спроби, після внесення понад 300 поправок.

Депутат від «Блоку Петра Порошенка», заступник голови фінансового комітету Руслан Демчак наголосив, що у законопроекті враховані рекомендації Світового банку та ЄБРР, і що він має на меті реструктуризувати борги банків та інших юридичних осіб, або розпочинати санацію добровільно, щоб уникнути банкрутства. Для проведення реструктуризації укладатиметься угода між кредитором та позичальником, а за правильністю всіх процедур стежитиме спеціальна міжвідомча спостережна рада.

Тоді як представник «Самопомочі» Єгор Соболєв нарікає на цей документ через наявність у ньому «розпливчастих формулювань», які, на думку депутата, приведуть до вільного тлумачення тими, хто проводитиме реструктуризацію, а відтак і до зловживань.

Цей закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування та втрачає чинність через три роки з дня набрання ним чинності.

Як зазначається у пояснювальній записці, такий строк дозволить оцінити успішність проведення процедури фінансової реструктуризації в України та порівняти результати з досвідом інших країн.

Автори документа очікують, що реалізація законопроекту надасть змогу поліпшити фінансово-господарську діяльність боржників, що опинилися в складному фінансовому стані, шляхом реструктуризації їх заборгованості, забезпечить доступ боржників до фінансування для відновлення їх господарської діяльності та буде сприяти забезпеченню стабільності фінансової системи України.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG