Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 11:44

Візити Афанасьєва до Росії і Криму загрожують його безпеці – адвокат


Олександр Попков

Адвокат громадянина України Геннадія Афанасьєва Олександр Попков не рекомендує своєму колишньому підзахисному відвідувати Росію, попри помилування російського президента Володимира Путіна. За словами Попкова, це небезпечно через особисте ставлення до Афанасьєва представників ФСБ Росії.

«З урахуванням його взаємин із Федеральною службою безпеки, я б йому не рекомендував поки з’являтися у Росії. Це може загрожувати особистій безпеці. Є багато людей, співробітників, які злі на нього за те, що він зробив на суді, і ми це бачили у процесі ув’язнення. Тут перетинаються державні інтереси, наших правоохоронців, силовиків і особисті інтереси. Коли опер «вибиває» свідчення з людини, а потім ця людина відмовляється (від свідчень – ред.) у суді, то, звичайно, особиста неприязнь простежується», – сказав Попков 14 червня в інтерв’ю проекту Радіо Свобода Крим.Реалії.

Олександр Попков також зазначив, що «за фактичної влади Російської Федерації над Кримом», Геннадію небажано повертатися і на рідний півострів.

У Києві 14 червня у будівлі Державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини», пройшов брифінг президента України Петра Порошенка і звільнених з російського ув’язнення Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка.

Літак з Афанасьєвим і Солошенком приземлився у Києві у вівторок після 17:00. Перед цим президент Росії Володимир Путін підписав укази про помилування засуджених у Росії українців Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка.

Раніше повідомлялося про можливий обмін двох громадян Росії, підозрюваних у справі подій 2 травня 2014 року в Одесі, на Солошенка і Афанасьєва. Українців обміняли на Олену Гліщинську і Віталія Діденка, яких звинувачують у сепаратизмі, вони були серед організаторів і активних учасників так званої «Народної ради Бессарабії». Громадяни України, медіа-менеджери з Одеси Гліщинська і Діденко вже прибули до столиці Росії Москви.

У Росії 26-річному Геннадію Афанасьєву інкримінували створення на території Криму терористичного співтовариства і засудили у 2015 році до семи років ув’язнення, а 74-річний Юрій Солошенко відбував 6-річне ув’язнення за звинуваченням у шпигунстві.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG