Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 08:29

Президент ПА ОБСЄ: цілі, встановлені Мінськими угодами, досі досяжні


Іллка Канерва

Президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Іллка Канерва під час візиту в Україну закликав до повного виконання Мінських угод, метою яких є припинення конфлікту на Донбасі. За його словами, цілі, встановлені в цих угодах, все ще є досяжними.

Як повідомляє прес-служба Організації з безпеки і співпраці в Європі, Канерва висловив занепокоєння тим, що через півроку після того, як минули терміни для виконання домовленостей, міжнародна спільнота продовжує свої заклики до справжнього перемир’я і виведення іноземних військ і зброї.

«Мінські угоди залишаються найкращим шляхом вперед для України і регіону і, незважаючи на затримки, цілі, встановлені в цих угодах, все ще досяжні. Ми у Парламентській асамблеї послідовно засуджували незаконну окупацію і анексію Росією Криму, на порушення Гельсінкського заключного акту, і заявляли про серйозні гуманітарні проблеми, що виникають через кризу, зокрема затримання українських громадян», – заявив Канерва.

Під час перебування в Києві президент ПА ОБСЄ зустрівся, зокрема, з президентом України Петром Порошенком.

Як повідомили у прес-службі Порошенка, глава держави звернув увагу керівника ПА ОБСЄ до загострення безпекової ситуації на Донбасі, продовження провокацій з боку бойовиків і постачання Росією зброї і військ.

Президент Порошенко відзначив важливу роль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в контролі за виконанням Мінських домовленостей і забезпеченні процесу мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Порошенко наголосив на важливості направлення на Донбас поліцейської місії ОБСЄ, що «сприятиме безпеці та деескалації ситуації на Донбасі».

Крім того, за повідомленням прес-служби Порошенка, співрозмовники відзначили, що санкції залишаються ефективним інструментом спонукання Росії до повного виконання Мінських домовленостей і відновлення територіальної цілісності України.

Україна і Захід твердять, що Росія не виконує своєї частини Мінських угод і продовжує розпалювання конфлікту шляхом надання військ і зброї сепаратистам на сході України. Москва заявляє, що на Донбасі не має своїх військ і що там можуть бути присутні хіба що «добровольці» з Росії.

Щоб натиснути на Кремль у виконанні Мінських угод, США і ЄС досі твердо стояли на позиціях збереження економічних санкцій щодо Росії, заявляючи, що вони не будуть зняті до повного виконання мінських домовленостей. Дія найбільшого пакета таких санкцій ЄС закінчується в липні. Лідери ЄС заявили, що, найімовірніше, санкції будуть продовжені ще на півроку попри опозицію Франції, Угорщини, Словенії, Італії, Греції та деяких інших країн ЄС.

Мінський Комплекс заходів від лютого 2015 року, серед іншого, передбачає припинення вогню на сході України, виведення всіх іноземних формувань, найманців і військової техніки з території України і передачу Києву повного контролю над російсько-українським кордоном на Донбасі. При цьому передача кордону може початися тільки після місцевих виборів на окупованих територіях і завершитися тільки після «повного врегулювання».

Попередні мінські домовленості, що теж чинні, передбачають також необхідність передачі непідконтрольної нині ділянки українсько-російського кордону під контроль ОБСЄ.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG