Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 13:46

Пан Ґі Мун ще рік тому втратив моральне право говорити про роль Росії в Україні – Геращенко


Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко (©Shutterstock)

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко підтримала постійного представника України при ООН Володимира Єльченка в його критичних висловлюваннях на адресу генерального секретаря ООН Пан Ґі Муна.

«Щодо Пан Ґі Муна, то моральне право говорити про «конструктивну роль» РФ в Украіні він втратив рік тому, коли поїхав на парад до Москви і зі щасливою посмішкою дивився на сучасну російську зброю і війська, які, вірогідно, до того захоплювали Крим і Донбас», – написала Геращенко у Facebook.

«Шредери» (Геращенко має на увазі колишнього канцлера ФРН Герхарда Шредера, що вже 10 років очолює комітет акціонерів газопроводу «Північний потік», яким російський газ постачається до Європи – ред.) живуть і процвітають і в Нью- Йорку. І чомусь говорить про це тільки Украіна. Інші країни спокійно собі спостерігають, як ООН перетворюється на всесвітній клуб заяв, а не дій, бо ж РФ блокує всі миротворчі дії та зусилля», – додала перший заступник голови Верховної Ради.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив 16 червня, що глибоко обурений заявами генерального секретаря ООН Пан Ґі Муна, що Росія має відіграти критично важливу роль у тому, щоб покласти край конфліктові на Донбасі.

За словами Єльченка, він не розуміє, як керівник ООН «може говорити речі, що є по суті похвалою ролі Росії в залагодженні конфлікту в Україні, в той час як Росія є головним гравцем в агресії проти України, в підтриманні цього конфлікту в розпаленому стані».

Як наголосив Єльченко, наперед підготований у письмовому вигляді текст виступу Пан Ґі Муна на Санкт-Петербурзькому міжнародному економічному форумі в Росії засвідчив, що керівник ООН втратив будь-яке моральне право говорити будь-що про конфлікт в Україні чи про анексію Росією Криму.

Єльченко повідомив, що Україна направляє офіційного листа протесту до Генеральної асамблеї ООН із проханням пояснити ці слова і виправити їх.

У тексті виступу Пан Ґі Муна в Росії, який розповсюдили в ООН, він заявляє, що Росія як постійний член Ради безпеки з правом вето має «відіграти критично важливу роль» у вирішенні «нагальних глобальних питань, від завершення конфліктів в Україні й Сирії до захисту прав людини і контролю за непоширенням зброї масового знищення».

Як повідомила прес-служба ООН, він дійсно виступив у Санкт-Петербурзі саме з цими словами.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG