Доступність посилання

25 Травень 2017, Київ 08:22
Новини | Події

Клімкін: на сьогодні в ув’язненні на території Росії перебувають 12 українців


Павло Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє, що на сьогодні в ув’язненні на території Росії перебувають 12 українців, на території Криму – 16.

«У нас є зараз 12 політичних в’язнів на території Росії після того, як хлопців перевезено до Ростова, у нас є 16 політичних в’язнів на території Криму і, на жаль, багато наших хлопців на території Донбасу», – сказав Клімкін.

14 червня до України з російського ув’язнення повернулися громадяни України Юрій Солошенко і Геннадій Афанасьєв. Солошенка й Афанасьєва обміняли на Олену Гліщинську і Віталія Діденка, яких в Україні звинувачують в сепаратизмі. За даними слідства, вони були серед організаторів і активних учасників так званої «Народної ради Бессарабії». Громадяни України, медіа-менеджери з Одеси Гліщинська і Діденко 14 червня прибули до столиці Росії Москви.

Під час зустрічі з Солошенком й Афанасьєвим президент України Петро Порошенка висловив сподівання, що до України повернуться і інші ув’язненні в Росії українці, зокрема Олег Сенцов і Олександр Кольченко.

Як заявив 15 червня голова Верховної Ради України Андрій Парубій, у в’язницях Росії перебуває, за різними даними, від 29 до 38 політв’язнів – громадян України.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров напередодні заявляв, що Федеральна служба безпеки Росії станом на 15 червня затримала в анексованому Криму за звинуваченнями в різних злочинах 18 кримських татар.

Українські й міжнародні правозахисні організації не раз заявляли про погіршення становища з дотриманням прав людини в Криму після його незаконної анексії Росією. Особливий тиск і репресії з боку російської влади відзначають щодо кримських татар і проукраїнського населення, які проживають на півострові.

Підконтрольна Росії влада Криму стверджує, що заяви правозахисників щодо порушення прав людини на півострові перебільшені.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG