Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 22:44

У Казахстані пов’язали нападників із Актобе з «Ісламською державою»


Імпровізований меморіал на місці одного з нападів в Актобе, де загинули люди, фото 8 червня 2016 року

Міністр закордонних справ Казахстану Єрлан Ідрісов заявив, що нападники з міста Актобе здійснили свої напади 5 червня на заклик провідника екстремістського угруповання «Ісламська держава».

За його словами, нападники пристали на оприлюднений в інтернеті заклик Абу Мухаммада аль-Аднані активно здійснювати акти насильства протягом священного мусульманського місяця рамадана, що цього року почався для більшості мусульманських громад саме 5 червня.

За словами Ідрісова, цей заклик свідчить, що ідеологія угруповання «Ісламська держава» потворна.

5 червня в місті Актобе на сході Казахстану група невідомих напала на дві крамниці зброї й пограбувала їх, а потім здійснила спробу нападу на військову частину. Внаслідок перестрілок нападників і силовиків загинули вісім людей, із них троє військових, кількадесят були поранені. Також були вбиті 13 нападників. Того дня й наступними днями 12 нападників затримали, ще п’ять були ліквідовані.

Цю справу в Казахстані розглядають як тероризм, а нападників вважають прихильниками «нетрадиційних релігійних поглядів», а саме найрадикальнішої салафітської течії сунітського ісламу.

Заява про відповідальність за напад була оголошена від імені «Армії визволення Казахстану», однак спецслужби країни заперечили існування такої організації.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG