Доступність посилання

ТОП новини

В Ірані попередили Бахрейн про «наслідки» через позбавлення громадянства шиїтського богослова


Прапори Бахрейну й Ірану

В Ірані командувач Корпусу вартових Ісламської революції попередив уряд Бахрейну про збройне повстання проти сунітської династії після рішення цього королівства позбавити громадянства провідного сунітського богослова.

Як заявив командувач корпусу, що є елітною силовою структурою й фактичною опорою іранського ісламського режиму, Гасем Солеймані, якого цитує напівофіційне іранське агентство «Фарс», уряд Бахрейну постане перед «тяжкими наслідками» через його дії проти діяча.

Серед таких наслідків, заявив Солеймані, можуть бути «збройний спротив» владній династії чи й її скинення.

Зі схожою заявою про «серйозні наслідки» для Бахрейну через рішення щодо богослова виступив також шиїтський войовничий рух «Хезболла» в Лівані, що має широку підтримку Ірану.

Критику рішення влади Бахрейну висловили також США, які базують у цій невеликій острівній державі в Перській затоці свій П’ятий флот.

Раніше в понеділок Міністерство внутрішніх справ Бахрейну заявило, що аятола Іса Касем, провідний шиїтський діяч цієї країни, використовує свої можливості для «просування чужих інтересів», що є прямим натяком на шиїтський Іран, і для розпалювання «сектантства й насильства», й за це його позбавляють громадянства.

Аятола Іса Касем підтримував протести шиїтської більшості населення Бахрейну з вимогами більших громадянських і політичних прав в авторитарному королівстві, де при владі сунітська династія.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG