Доступність посилання

ТОП новини

ЄСПЛ прийняв позов щодо «націоналізації» суднобудівного підприємства в Криму – позивач


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Європейський суд з прав людини 27 травня взяв до розгляду скаргу українського держпідприємства «Феодосійська суднобудівна компанія «Море» про порушення прав компанії в результаті незаконної націоналізації її майна на території Криму. Про це 21 червня повідомляє юридична фірма «Ільяшев і Партнери», яка готувала позов.

«Суд вперше по суті розглядатиме питання законності втручання в право власності на активи ФСК «Море» самопроголошеною владою Криму без компенсації їхньої вартості, а також порушення права компанії на справедливий судовий розгляд», – йдеться в прес-релізі компанії.

За інформацією позивача, підконтрольний Росії парламент Криму в 2014 році перевів все рухоме і нерухоме майно ФСК «Море», розташоване на території півострова, в свою власність. Пізніше розпорядженням голови уряду Росії підприємство передали в російську федеральну власність.

«Подібні довільні рішення органу, який діє зараз під юрисдикцією Росії, порушують майнові права компанії, передбачені статтею 1 протоколу №1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», – зазначають в юридичній компанії.

Також повідомляється, що компанія «Море» оскаржила рішення кримської влади в судових інстанціях Росії, але безуспішно.

У Криму і Росії поки що цей позов не коментували.

«Феодосійська суднобудівна компанія «Море» спеціалізувалося на військовому і цивільному суднобудуванні, зокрема створення військових і цивільних катерів, суден на підводних крилах з легких сплавів, суден на повітряній подушці.

«Націоналізація» українського майна в анексованому Криму відбувалася з березня 2014 року по березень 2015 року. Всього до переліку «націоналізованого» майна увійшло близько 250 об’єктів.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості.

XS
SM
MD
LG