Доступність посилання

ТОП новини
19 Червень 2019, Київ 10:22

Поліція заявляє про підготовку першої групи поліцейських-«омбудсменів»


Поліцейські у Києві перевірятимуть дотримання прав людини (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:37 0:00

Голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе 21 червня вручила сертифікати про проходження тренінгів із підвищення кваліфікаційного рівня у галузі забезпечення прав людини першій групі поліцейських.

«Декілька місяців тому ми створили управління Національної поліції із захисту прав людини, яке буде тісно співпрацювати із Міністерством юстиції. І сьогодні це результат нашої синхронної роботи, коли ми передаємо сертифікати нашим співробітникам», – заявила Деканоїдзе.

За словами голови Нацполіції, вона чекає від цих працівників, щоб вони виправдали очікування звичайних людей щодо захисту їхніх прав у системі поліції.

Вона також додала, що найголовніше зараз – те, що довіра до Нацполіції складає приблизно 48 відсотків. Цей рівень Хатія Деканоідзе назвала «кредитом довіри», який правоохоронці мають виправдати.

«Я впевнена, що ціла команда, яка займатиметься правами людини в Національній поліції, працюватиме абсолютно по-новому. Вони працюватимуть так, щоб виправдати не сподівання своїх начальників, а щоб виправдати сподівання звичайних людей», – наголосила Хатія Деканоідзе.

Поліцейський і слухач курсів Станіслав Кобець розповів Радіо Свобода, що працівники управління матимуть можливість безперешкодно й без попередження потрапляти у заклади обмеження волі (відділки поліції, СІЗО) й перевіряти стан дотримання прав людини.

Деканоїдзе у травні анонсувала створення спеціального управління для захисту прав затриманих і реагування на порушення у поводженні з ними.

Правозахисники неодноразово вказували на погані умови перебування затриманих в СІЗО і порушення їхніх прав, зокрема про це заявляла уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG