Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 01:15

Апеляційний суд у справі про оренду будинку Сікорського ухвалив рішення на користь Міноборони


©Shutterstock

Київський апеляційний господарський суду справі про оренду будинку Сікорського ухвалив рішення на користь Міністерства оборони, договір оренди розірваний. Про це Радіо Свобода повідомили в юридичному департаменті міністерства.

Як повідомили у департаменті, договір оренди розірвали, оскільки орендар протягом 15 років не підтримував будинок у належному стані.

Це рішення суду може бути оскарженим.

У грудні минулого року Господарський суд міста Києва задовольнив судовий позов Міністерства оборони України про розірвання договору оренди та повернення будинку Сікорського в Києві на баланс відомства.

Як повідомляли тоді у Міноборони, у 2000 році будинок передали у довгострокову оренду благодійному фонду. Фірма-орендар зобов’язувалась зберігати історичну пам’ятку, проте допустила руйнацію будівлі, тому міністерство звернулося до суду.

Нинішнім орендатором будівлі є Міжнародний благодійний фонд «Музей історії повітроплавання і авіації імені Сікорського», співзасновником якого є нині покійна мати Нестора Шуфрича – Марія Шуфрич.

Раніше у Міноборони заявляли про намір включити будинок Сікорського до складу Національного військово-історичного музею, у планах – не лише відтворити квартиру Сікорського, а й створити в будинку музей повітроплавства України.

Ігор Сікорський – відомий український та американський інженер, авіаконструктор. Він проживав з родиною у будинку за адресою: вулиця Ярославів Вал 15б. Будинок родини Сікорських був збудований у 1903 році на кошти батька майбутнього авіаконструктора – лікаря-психіатра Івана Сікорського.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG