Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 08:13

Україна для ЄС не становить загрози в сенсі міграції – Марія Ґабріел


(©Shutterstock)

Євросоюз у процесі лібералізації візового режиму з іншими країнами не розглядає їх як загрозу поглиблення міграційної кризи, а як партнера в протистоянні цій загрозі, заявляє болгарський євродепутат Марія Ґабріел, яка готує звіт щодо візової лібералізації Україні.

«У момент, коли ЄС започатковує з державою процес лібералізації віз, одразу все йде за узгодженим планом, – пояснила євродепутат. – Є умови, які поступово виконуються, і ми цю державу не розцінюємо, як загрозу, а навпаки, вважаємо, що протистоїмо загрозам і викликам разом».

Марія Ґабріел повідомила, що готує звіт із пропозицією скасування віз для українців, який, на її думку, повинен отримати «міцну більшість» в Комісії з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ Європарламенту.

«Ми оцінюємо заслуги та рішучість уряду (України), який вдався до важливих реформ і продовжує цей тривалий процес. Ми також дивимося на зусилля та наміри громадян цієї держави, які хочуть працювати разом із ЄС в партнерстві», – пояснила євродепутат, додаючи, що наміри українського уряду сприймаються дуже серйозно, і він «здійснив надзвичайні зусилля, а у деяких критеріях він навіть зробив більше, ніж вимагалося».

«Це дуже обнадіює», – зазначає доповідач Європарламенту із візової лібералізації для України.

20 квітня Європейська комісія запропонувала Європарламентові і Раді Європейського союзу скасувати візи для громадян України. Ця пропозиція є наслідком позитивної оцінки, наданої Єврокомісією у грудні минулого року. У ній, зокрема, міститься підтвердження того, що Україна вдало виконала усі критерії у рамках плану дій для візової лібералізації.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін нещодавно заявив, що сподівається на запровадження безвізового режиму з Європейським союзом до кінця цього року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG