Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 16:49

Нацбанк знизив облікову ставку до 16,5% річних


Національний банк України ухвалив рішення про зниження облікової ставки до 16,5% річних, повідомляє прес-служба відомства.

У Нацбанку також зазначають, що у травні 2016 року споживча інфляція в річному вимірі знизилася до 7,5%, що відповідало очікуванням НБУ.

«Зниження інфляційного тиску мало фундаментальний характер, що підтверджує уповільнення базової інфляції. Цьому сприяли виважена монетарна політика та зміцнення обмінного курсу гривні внаслідок сприятливої кон’юнктури на світових товарних ринках. Також дезінфляційний тренд підтримувало збільшення пропозиції продовольчих товарів», – йдеться у повідомленні.

Національний банк України ухвалив рішення про зниження облікової ставки з 22% до 19% річних з 22 квітня, а з 27 травня до 18%.

У вересні 2015 року Нацбанк вирішив знизити облікову ставку з 27% до 22%. У березні минулого року НБУ збільшив облікову ставку та ставку рефінансування до 30%, а наприкінці серпня 2015 року знизив до 27%.

Облікова ставка є одним із інструментів, за допомогою якого Нацбанк встановлює для комерційних банків орієнтир щодо вартості залучених і розміщених коштів. Фактично вона визначає ціну грошей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG