Доступність посилання

ТОП новини
20 Квітень 2019, Київ 22:11

Держдума Росії розгляне «антитерористичний пакет»


Ірина Ярова

Держдума Росії 24 червня розгляне в другому і третьому читанні «антитерористичний пакет» законопроектів, підготовлених провладними депутатом Іриною Яровою і членом Ради Федерації Віктором Озеровим.

Пакет містить поправки в десятки законів, які розширюють повноваження держави, посилюють контроль над жителями країни і обмежують права, гарантовані громадянам Росії Конституцією. У разі схвалення депутатами більшість поправок почнуть діяти вже 20 липня.

23 червня комітет Держдуми з безпеки і протидії корупції прибрав з так званого «пакета Ярової» положення про позбавлення громадянства засуджених за екстремізм і тероризм або тих, хто співпрацює з міжнародними організаціями, в яких не перебуває Росія. Крім того, комітет знизив термін зберігання стільниковими операторами переданої абонентами інформації з трьох років до півроку і відмовився від положення про заборону на виїзд з країни для росіян, засуджених за тероризм і екстремізм.

Поправки про позбавлення громадянства різко розкритикували юристи і правозахисники.

24 червня видання «Комерсант» пише, що до сьогоднішнього підсумкового читання в «антитерористичний пакет» законопроектів Держдума знову внесе кілька поправок.

Як повідомляють співрозмовники видання, в документі змінять положення, що регламентують роботу релігійних організацій в Росії, зокрема, скорегують поняття місіонерської діяльності.

Підсумковий варіант «пакету Ярової» повинен бути підтриманий комітетом перед пленарним засіданням опитувальним листом. Таким чином, депутати ознайомляться з поправками безпосередньо перед голосуванням, відзначає видання.

Після того, як за цей документ проголосує Держдума Росії, його схвалити має ще Рада федерації і підписати президент.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG