Доступність посилання

26 Травень 2017, Київ 06:48
Новини | Суспільство

Надія Савченко отримала в Польщі нагороду імені Яна Карського


Надія Савченко

Депутат Верховної Ради Надія Савченко отримала в польському місті Любліні 25 червня статуетку «Орел» – нагороду імені Яна Карського. Про це повідомляє «Польське радіо».

Савченко нагороджено «За силу духу в боротьбі за людську гідність і честь». Українка подякувала за підтримку, яку отримала від Польщі як вона особисто, так і вся Україна. Вона нагадала, що обидві держави мають спільну, довгу і не завжди легку історію.

«Я готова просити вибачення і прощати. Я прошу вибачення в польського народу, у поляків за ті образи, які були завдані українцями впродовж нашої нелегкої довгої історії. Я не тримаю зла і не буду згадувати нічого, що було завдано поляками в образу українцям», – сказала Савченко.

Ян Карський – учасник польського руху опору, праведник світу. Нагорода «Орел» призначається з 2000 року. Карський говорив, що хотів би, щоб нею нагороджували як людей, «які гідно про Польщу вміють клопотатися», так і людей, які «не є поляками, але бажають Польщі добра». Нагороду імені Яна Карського отримували Яцек Куронь, Лех Валенса, посмертно її присудили російському опозиційному політику Борисові Немцову.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG