Доступність посилання

ТОП новини
23 Квітень 2019, Київ 15:08

Порошенко заявляє про необхідність початку процедури внесення змін до Конституції щодо Криму


Петро Порошенко (©Shutterstock)

Президент Петро Порошенко заявляє про необхідність початку процедури внесення змін до Конституції щодо статусу Криму.

«Маємо розпочати процес внесення змін і доповнень у розділ десятий Конституції України, що називається «Автономна Республіка Крим»... Ці зміни повною мірою виникають із невід’ємного права кримськотатарського народу на самовизначення в складі суверенної й незалежної української держави», – сказав він на урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди Дня Конституції.

Порошенко наголосив, що при цьому має бути передбачено повне забезпечення рівних прав і свобод для етнічних українців, росіян і інших етносів півострова.

Напередодні голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що очікує внесення змін до Конституції України з закріпленням права на самовизначення кримськотатарського народу у складі України після деокупації Криму.

У липні 2015 року президент України Петро Порошенко заявив про необхідність закріпити в Конституції України положення про національну автономію кримських татар в Криму. Він також закликав народних депутатів підтримати відповідні зміни до Конституції країни.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG