Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 09:26

У ЄС обурені переслідуванням у Росі правозахисниці Валентини Череватенко


Валентина Череватенко

Європейський Союз обурений кримінальним переслідуванням у Росії правозахисниці Валентини Череватенко.

У заяві речниці Єврокомісії Майї Коціянчич, опублікованій 29 червня, наголошується, що вперше у Росії порушили кримінальну справу через порушення закону щодо «іноземних агентів».

У ЄС вважають, що сама практика застосування цього закону, «калічить громадянське суспільство і обмежує основні свободи».

Російській правозахисниці Валентині Череватенко висунули звинувачення через невиконанням вимог закону про «іноземних агентів», який критики називають частиною суворих заходів Кремля щодо громадянського суспільства.

Згідно з повідомленням міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch (HRW), оголосили звинувачення у «злісному ухиленні» від вимог закону Череватенко у російському Ростові-на-Дону 27 червня.

Валентина Череватенко очолює координаційну раду союзу «Жінки Дону» і є головою правління однойменного Фонду сприяння розвитку громадянського суспільства і прав людини. У разі визнання винною за висунутими звинуваченнями, Череватенко загрожує до двох років позбавлення волі.

У 2012 році російський парламент ухвалив закон, який вимагав від неурядових організацій реєструватися у Мін’юсті Росії як «іноземні агенти», якщо вони беруть участь у «політичній діяльності» і отримують іноземне фінансування.

З часу дії закону Міністерство юстиції Росії внесло до реєстру «іноземних агентів» 133 організації, десятки з яких – групи, що займаються доброчинністю, захистом довкілля чи освітніми проектами.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG