Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 23:28

«Газпром» готовий продавати газ Україні по 168 доларів


Олексій Міллер

Голова російського «Газпрому» Олексій Міллер заявляє, ціна газу для України у третьому кварталі становитиме 168 доларів за тисячу кубів.

«Ціна для України за формулою ціни за контрактом, який був підписаний у 2009 році, становить 167 доларів 57 центів на третій квартал», – заявив Міллер 30 червня на прес-конференції за підсумками зборів акціонерів «Газпрому».

Він зауважив, що російська сторона готова розпочати постачання газу до України після отримання передоплати.

Раніше в українському «Нафтогазі» заявили, що будуть готові відновити закупівлю газу у Росії з третього кварталу, якщо там він буде дешевшим, ніж у Європі.

У відповідь міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що для України за чинним контрактом розрахункова ціна на третій квартал склала б 177 доларів за тисячу кубометрів, що, за його словами, «абсолютно комфортна» і «абсолютно ринкова» ціна. Але у «Нафтогазі» на це відповіли, що така російська пропозиція неринкова і що за таких умов Україна не відновить закупівлі газу в Росії.

Україна останнім часом не закуповує російського газу, купуючи його натомість у країнах Європи за реверсною схемою. Київ використовує для цього частину своїх газогонів у зворотному від проектного напрямку. Востаннє Україна купувала російський газ – 2 мільярди кубометрів для своїх сховищ для проходження зими – наприкінці листопада 2015 року, після чого знову припинила його закупівлі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG