Доступність посилання

21 Вересень 2017, Київ 00:00
Новини | Міжнародні

ЄС на півроку продовжив економічні санкції проти Росії


Рада ЄС затвердила продовження економічних обмежувальних заходів щодо Росії на півроку, до 31 січня 2017 року.

«Це рішення було ухвалено за письмовою процедурою і одноголосно», – зазначає прес-служба Ради ЄС.

Як повідомив кореспондент Радіо Свобода, завтра це рішення опублікують в офіційному журналі ЄС.

Країни Заходу проти Росії запровадили санкції через роль Москви в подіях на сході України.

Останнім часом у ЄС лунали заклики до поступового зняття з Росії санкцій в обмін на часткове виконання нею мінських домовленостей. Наразі офіційна позиція керівництва Євросоюзу і країн-членів, а також керівництва США й інших країн «Групи семи», полягає в тому, що санкції щодо Росії, накладені через її агресію на сході України, будуть скасовані тільки після повного виконання Росією мінських домовленостей.

Саме санкції, запроваджені через роль Росії в конфлікті на сході України, є найвразливішими для російської економіки. Вони, зокрема, фактично закрили для російських компаній шлях на західні ринки капіталу. «Кримські» санкції мають переважно персональний характер і стосуються безпосередньо осіб, причетних до анексії українського півострова.

Раніше, 17 червня, ЄС погодив продовження до середини 2017 року дію санкцій, запроваджених проти Росії через анексію Криму.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці сепаратистів на Донбасі. У НАТО неодноразово закликали Росію відвести війська і зброю з території Україні. Москва звинувачення України й Заходу відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG