Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 03:47

ЄС на півроку продовжив економічні санкції проти Росії


Рада ЄС затвердила продовження економічних обмежувальних заходів щодо Росії на півроку, до 31 січня 2017 року.

«Це рішення було ухвалено за письмовою процедурою і одноголосно», – зазначає прес-служба Ради ЄС.

Як повідомив кореспондент Радіо Свобода, завтра це рішення опублікують в офіційному журналі ЄС.

Країни Заходу проти Росії запровадили санкції через роль Москви в подіях на сході України.

Останнім часом у ЄС лунали заклики до поступового зняття з Росії санкцій в обмін на часткове виконання нею мінських домовленостей. Наразі офіційна позиція керівництва Євросоюзу і країн-членів, а також керівництва США й інших країн «Групи семи», полягає в тому, що санкції щодо Росії, накладені через її агресію на сході України, будуть скасовані тільки після повного виконання Росією мінських домовленостей.

Саме санкції, запроваджені через роль Росії в конфлікті на сході України, є найвразливішими для російської економіки. Вони, зокрема, фактично закрили для російських компаній шлях на західні ринки капіталу. «Кримські» санкції мають переважно персональний характер і стосуються безпосередньо осіб, причетних до анексії українського півострова.

Раніше, 17 червня, ЄС погодив продовження до середини 2017 року дію санкцій, запроваджених проти Росії через анексію Криму.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці сепаратистів на Донбасі. У НАТО неодноразово закликали Росію відвести війська і зброю з території Україні. Москва звинувачення України й Заходу відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG