Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 06:32

Військовий прокурор АТО Кулик не з’являється на допити – Антикорупційна прокуратура


(©Shutterstock)

Військовий прокурор сил АТО Костянтин Кулик чотири рази не приходив на допити, якщо він не прийде 2 липня, будуть вживатися заходи примусу. Про це заявив на брифінгу перший заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук.

За його словами, розслідування у справі Кулика триває від грудня, 29 червня йому повідомили про підозру у незаконному збагаченні. Наразі в Україні немає практики арешту людей за новою редакцією цієї статті і прокурори клопотатимуть про цілодобовий домашній арешт для Кулика.

«Якщо говорити цифрами, то це є калькуляція по зарплаті Кулика за п’ять років – 1 мільйон 600 тисяч він заробив, а тільки майна, яке він набув за останні півтора року – це понад 3 мільйони гривень», – каже Грищук.

Він наголосив, що йдеться про період активізації бойових дій на сході України.

Окрім того, за словами прокурора, у справі Кулика також фігурує прізвище очільника «Оплоту» Євгена Жиліна, який перебуває у розшуку. Зокрема, зауважив Максим Грищук, Кулик користується автомобілем, який оформлений на батька Жиліна.

Напередодні в НАБУ повідомили, що детективи бюро підозрюють Кулика у незаконному збагаченні. За даними відомства, детективи НАБУ Кулику повідомили про підозру, проте за присутності понятих військовий прокурор сил АТО відмовився отримати письмове повідомлення про підозру, після чого зачинився у власному помешканні.

У НАБУ наголошують, що, відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України, Кулик вважається особою, якій повідомлено про підозру, оскільки цей факт зафіксований на відеозапис у присутності двох понятих.

У грудні минулого року детективи НАБУ повідомили про досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного збагаченнявійськового прокурора сил АТО Костянтина Кулика.

Перед цим журналісти видання «Донецька правда» заявили, що Кулик, а також його близькі родичі стали власниками кількох дорогих квартир у Києві. Раніше про ці ж факти повідомив сержант військової служби правопорядку Краматорська Олександр Ружанський, якого судять за «хуліганство».

Ружанський стверджує, що справу проти нього фабрикують через оприлюднений компромат на військового прокурора. Костянтин Кулик тоді відмовився коментувати звинувачення.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG