Доступність посилання

ТОП новини

Посольство України висловило жаль через рішення Польщі не пускати гурт Ot Vinta


Посольство України у Польщі висловило жаль із приводу відмови на в’їзд до цієї країни українському музичному гурту Ot Vinta. Про це йдеться у заяві, поширеній дипломатичною місією на своїй сторінці у «Фейсбуці».

«Ми поважаємо суверенне рішення польської сторони, яка мабуть вбачала для цього достатні підстави. Але відверто шкода, що український гурт став заручником емоційної істерії та нічим необґрунтованих фобій певних середовищ у дружній нам Польщі. Сподіваємося, що в майбутньому цього не повториться», – наголосили в українському посольстві.

«Мистецтво, яке б різноманітне не було, має єднати, а не роз'єднувати. Ми маємо толерантно ставитися один до одного, взаємно пізнавати і поважати наші культуру, історію і традиції, і не шукати жодних підтекстів чи робити провокації, які можуть бути використані недружніми силами проти українців і поляків», – зазначили в українській дипломатичній місії у Польщі.

У неділю лідер гурту Ot Vinta Юрій Журавель повідомив про відмову Польщі пустити музикантів на свою територію. Гурт мав виступити з концертом у Варшаві.

Заборону на в’їзд до Польщі гурту Ot Vinta опротестував Петро Тима, голова Об’єднання українців Польщі (ОУП) – організації, яка займалася підготовкою концерту гурту у Варшаві. У своїй заяві Тима цитує обґрунтування відмови в’їзду українським музикантам до Польщі: за його словами, в документі написано, що гурт становить «загрозу для громадського порядку».

30 червня українці Перемишля вимушено вирішили не проводити традиційне міське свято Івана Купала. Причина – листи з мерії, в яких міська влада попередила організаторів, що під час свята «може дійти до конфлікту», і закликала перемиських українців скасувати запланований у рамках купальського свята концерт гурту Ot Vinta, який начебто «пропагує крайній український націоналізм». До проведення цього свята, що за останні 12 років стало традицією, українська громада Перемишля готувалася кілька місяців.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG