Доступність посилання

ТОП новини

Україна почала переговори в СОТ про підтримку через нові обмеження Росії на транзит – Микольська


Україна вже почала переговори з партнерами у Світовій організації торгівлі щодо підтримки через нові обмеження на транзит товарів, які запроваджує Росія, повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, торговельний представник України Наталія Микольська.

За її словами, на найближчому засіданні Ради з торгівлі товарами та Генеральної ради СОТ Україна вимагатиме негайного скасування запроваджених обмежувальних заходів Росії.

Наразі триває підрахунок збитків, що їх зазнає Україна через запровадження обмежень із боку Росії, і тут варто враховувати не лише втрати від припинення експорту товарів, але й прибуток, який не отримають українські перевізники за надання своїх послуг, додала вона.

Посадовець звернула увагу, що застосовані з боку Росії заходи можуть призвести до фактично повної зупинки і заборони транзиту українських товарів до Казахстану, Киргизстану та третіх країн через територію Росії.

Микольська наголосила, що запроваджені обмеження об’єктивно є торговельною агресією, і Україна не може не вживати заходів у відповідь. Вона повідомила, що пакет документів про такі заходи вже готовий, а про які саме заходи з боку Україні йдеться, буде повідомлено найближчим часом.

Вона додала, що в понеділок станом на 16-у годину вантажі з України ще вільно перетинали російський та білоруський кордони, бо для того, щоб указ президента Росії почав діяти повною мірою, Росії ще треба ухвалити низку підзаконних актів.

1 липня збіг піврічний термін попередніх російських обмежень на транзит товарів із України через територію Росії, що формально стосувався транзиту до Казахстану. Але в неділю, 3 липня, президент Росії Володимир Путін видав новий указ, яким знову запровадив попередні обмеження, цього разу в розширеному вигляді. Зокрема, тепер вони стосуються також транзиту до Киргизстану, транзит багатьох товарів заборонений узагалі й може бути в окремих випадках дозволений урядом Росії на особливі прохання урядів Казахстану і Киргизстану, і нові обмеження запроваджуються на півтора року наперед, до 31 грудня 2017 року.

XS
SM
MD
LG