Доступність посилання

ТОП новини

Фармацевти домовилися з Армією США спільно боротися з вірусом зіка


(ілюстраційне фото)

Французька фармацевтична компанія Sanofi повідомила, що уклала угоду з Армією США про спільні зусилля для розробки вакцини проти вірусу зіка.

Ця компанія, єдина з великих компаній у світі, що працює над створенням такої вакцини, буде співпрацювати в дослідженнях і розробці вакцини з Дослідним інститутом Армії США імені Волтера Ріда.

Їхнє попереднє партнерство, за повідомленнями, вже призвело до створення пробної вакцини, яку виробляють із деактивованого вірусу і яка вже дала результати у випробуваннях на мишах.

Крім того, таку вакцину намагаються розробити кілька менших фармацевтичних компаній.

Лихоманка зіка, спричинена цим вірусом, викликає у хворих незначне підвищення температури й погіршене самопочуття, легкий біль у голові, м’язах і суглобах, а також висипи на шкірі і проходить за кілька днів чи за тиждень. За даними ВООЗ, є «серйозна підозра», що ця хвороба може спричинити мікроцефалію і пошкодження мозку новонароджених дітей, якщо на неї перехворіє вагітна жінка. Також учені заявляють про можливий зв’язок хвороби зіка з деякими іншими серйозними неврологічними ускладненнями, такими, як синдром Ґіллена-Барре.

Всесвітня організація охорони здоров’я 1 лютого 2016 року оголосила спалах хвороби, викликаної вірусом зіка, надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я міжнародного масштабу.

2015 року спалах цієї хвороби стався у Бразилії, де цього року в серпні мають відбутися літні Олімпійські ігри – на них планують прибути сотні тисяч людей із усього світу. Але у ВООЗ заявили, що потреби відкладати чи скасовувати змагання немає, бо такі ймовірні рішення не мали б суттєвого впливу на поширення вірусу.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG