Доступність посилання

ТОП новини
20 Листопад 2018, Київ 19:48

Amnesty International оголосила акцію допомоги ув’язненому в Росії українцю Клиху


Станіслав Клих

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International оголосила акцію термінової допомоги ув’язненому в Росії українцю Станіславу Клиху.

Організація просить російську владу провести щодо Клиха незалежну медичну експертизу поза межами Чечні.

Окрім того, Amnesty International закликає до проведення швидкого, ефективного та неупередженого розслідування заяв про катування Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.

26 травня суд у Чечні оголосив вирок у справі українців, Карпюка засудили до 22,5 років, Клиха – до 20 років ув’язнення. Суддя заявив, що терміни давності у справі суд вирішив не враховувати. Українці вже підписали заяву про подачу апеляції на вирок.

24 травня прокурори попросили Верховний суд російської республіки Чечні засудити українців Миколу Карпюка та Станіслава Клиха до 22,5 і 22 років за ґратами відповідно.

19 травня у Верховному суді Чечні колегія присяжних визнала українців винними в участі в бойових діях проти російських урядових військ під час Чеченської війни взимку 1994–1995 років у складі підрозділу «Вікінг», загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів.

Захист Карпюка і Клиха наполягав на знятті звинувачень у зв’язку із закінченням терміну давності за всіма інкримінованими статтями, адвокати вимагали припинити переслідування українців.

Карпюк і Клих заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а свідчення і визнання були отримані російським слідством під тортурами.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG