Доступність посилання

ТОП новини

МОЗ розпочало закупівлю ліків через міжнародні організації у 2016 році


(©Shutterstock)

Міністерство охорони здоров’я України заявляє, що за допомогою міжнародних організацій розпочало процес закупівлі ліків, вакцин і виробів медичного призначення за кошти держбюджету 2016 року, повідомив в.о міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський.

За його словами, цього року закупівлі почалися на сім місяців раніше, ніж в попередньому.

«Ми продовжуємо співпрацю з міжнародними організаціями – ПРООН, Crown Agents і Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), які визначені урядом, і досвід співпраці з якими ми вже маємо, у напрямку закупівель ліків, вакцин та виробів медичного призначення. Станом на сьогодні завершується процес збору заявок потреб із регіонів, затверджений перелік усіх необхідних до закупівель препаратів, надіслані пропозиції міжнародним організаціям стосовно контрактів», – сказав в.о. міністра.

Він відзначив, що досвід першого року закупівель через міжнародні організації був «нелегким», спостерігалися проблеми із реєстрацією препаратів, з їх поставками, проте завдяки «оперативному і конструктивному» вирішенню питань з обох сторін, ліки і вакцини продовжують надходити в Україну. Так, на сьогодні поставлено майже половина усіх запланованих лікарських засобів, вакцин і виробів медичного призначення згідно з договорами 2015 року, наголосили в МОЗ.

Шафранський наголосив, що відтепер поставки лікарських засобів і вакцин, закуплених за державні кошти, їх розвезення і стан використання в регіонах будуть жорстко контролюватися МОЗ.

Міністерство охорони здоров’я України в 2015 році передало міжнародним організаціям право проводити державні закупівлі медичних препаратів міжнародним організаціям. Це, насамперед, ліки з онкології, ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, гепатиту, дитячої гемофілії і вакцинації.

Договори від Міністерства охорони здоров’я укладені з трьома міжнародними організаціями, які співпрацюють більше ніж зі 100 країнами світу: Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), закупівельним агентством Crown Agents.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG