Доступність посилання

ТОП новини
09 травня 2021, Київ 14:57

У МЗС України обурені блокуванням Росією розширення мандату ОБСЄ на кордоні


У Міністерстві закордонних справ України обурені блокуванням російською стороною пропозиції щодо розширення мандату місії ОБСЄ на всю непідконтрольну Києву ділянку українсько-російського кордону.

«Міністерство висловлює жаль і обурення з приводу чергового блокування російською стороною пропозиції розширити мандат цієї місії на всю неконтрольовану ділянку російсько-українського державного кордону і таким чином запобігти подальшій ескалації. Така позиція Російської Федерації кардинально суперечить її зобов’язанням згідно з Мінським протоколом від 5 вересня 2014 року», – мовиться у заяві українського МЗС, опублікованій 7 липня.

«Відвертий опір Росії реалізації цього важливого елемента безпеки є її цілеспрямованою протидією мирному процесу. Адже повномасштабна присутність міжнародних спостерігачів не дозволить Росії продовжувати таємне переправляння своїх військ і постачання озброєння на територію України», – додали в українському зовнішньополітичному відомстві.

При цьому у МЗС України привітали продовження мандату спостережної місії ОБСЄ на російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» у Ростовській області на три місяці.

Раніше 7 липня постійна Рада Організації з безпеки і співпраці в Європі вирішила продовжити мандат спостережної місії ОБСЄ на російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» у Ростовській області до 31 жовтня 2016 року.

Наразі з усіх кількох сотень непідконтрольного Україні кордону з Росією спостерігачі ОБСЄ перебувають тільки у двох точках – російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» у Ростовській області. При цьому вони не мають повноважень інспектувати переміщувані через кордон вантажі. Росія категорично відмовляється розширити повноваження чи територіальний обсяг роботи цієї спостережної місії ОБСЄ.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG