Доступність посилання

ТОП новини
13 травня 2021, Київ 06:34

У США розчаровані блокуванням Росією розширення мандату ОБСЄ на кордоні


Даніел Бер (архівне фото)

У США висловлюють глибоке розчарування блокуванням Росією пропозиції щодо розширення мандату місії ОБСЄ на всю непідконтрольну Києву ділянку українсько-російського кордону.

«Зважаючи на немотивоване обмеження роботи спостережної місії на кордоні, вона знову буде не у змозі встановити повну міру участі Росії у постачанні зброї, фінансуванні та направленні персоналу для підтримки сепаратистів на сході Україні», – заявив 7 липня представник США в ОБСЄ Даніел Бер.

Він наголосив, що пункт 4 Мінського протоколу визначає чітку роль ОБСЄ щодо моніторингу обох сторін українсько-російського кордону.

У Міністерстві закордонних справ України також висловили обурення блокуванням російською стороною пропозиції щодо розширення мандату місії ОБСЄ на всю непідконтрольну Києву ділянку українсько-російського кордону.

При цьому в українському МЗС привітали продовження мандату спостережної місії ОБСЄ на російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» у Ростовській області на три місяці.

Раніше 7 липня постійна Рада Організації з безпеки і співпраці в Європі вирішила продовжити мандат спостережної місії ОБСЄ на російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» у Ростовській області до 31 жовтня 2016 року.

Наразі з усіх кількох сотень непідконтрольного Україні кордону з Росією спостерігачі ОБСЄ перебувають тільки у двох точках – російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» у Ростовській області. При цьому вони не мають повноважень інспектувати переміщувані через кордон вантажі. Росія категорично відмовляється розширити повноваження чи територіальний обсяг роботи цієї спостережної місії ОБСЄ.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG