Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 19:40

Канадський батальйон відправлять на укріплення східного кордону НАТО


Канадські військові захищатимуть східні кордоні НАТО разом із американськими, британськими і німецькими – це на саміті альянсу у Варшаві підтвердив генсекретар Єнс Столтенберґ.

Раніше канадські ЗМІ повідомили, що прем’єр Джастін Трюдо на саміті НАТО повідомить про рішення Канади долучити своїх військових для захисту країн Балтії.

За повідомленням, батальйон під командуванням Канадських збройних сил розміститься в Латвії. Також Повітряні сили Канади виділять для патрулювання над Балтійським морем шість винищувачів CF-18.

Канадський батальйон – один з чотирьох підрозділів, які країни НАТО планують розмістити на східному кордоні альянсу. Крім Канади, в програмі беруть участь США, Велика Британія і Німеччина. Американський батальйон відправлять до Польщі, німецький – до Литви, а британський – до Естонії.

Кожен із підрозділів буде мати в особовому складі близько тисячі людей, але не усі бійці в батальйоні будуть громадянами тієї чи іншої країни НАТО. Наприклад, як повідомляли ЗМІ, Велика Британія надасть для свого батальйону близько 650 бійців. Змінювати бійців планують кожні 6-9 місяців.

Країни Балтії і Польща вважаються спеціалістами НАТО можливою мішенню у випадку російської агресії проти альянсу. Минулої весни міністр оборони Росії Сергій Шойгу повідомив про створення на західному і південному кордонах двох нових дивізій загальною чисельністю близько 20 тисяч солдатів.

Детальніше про саміт НАТО і його можливі наслідки читайте в матеріалах Радіо Свобода «На саміті НАТО у Варшаві говоритимуть про східний фланг, союзників у Скандинавії та кібербезпеку» і «Саміт НАТО у Варшаві. На Східному фронті з’явилися зміни».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG