Доступність посилання

ТОП новини

НАТО вже допомагає Україні – президент Литви


Президент Литви Далія Ґрібаускайте ©Shutterstock

Президент Литви Далія Ґрібаускайте заявляє, що НАТО допомагає Україні надсилаючи інструкторів і проводячи навчання, а окремі країни – надаючи летальну зброю.

«НАТО вже допомагає. По-перше, сильною політичною підтримкою, по-друге, у військовому плані, а також навчаннями українських вояків. Американці на двосторонньому рівні надсилають військових інструкторів, а також це роблять інші країни НАТО – включно з Литвою і Польщею. Литва навіть надсилала певну летальну зброю Україні», – сказала Ґрібаускайте 9 липня в інтерв’ю Радіо Свобода та двом світовим агенціям новин у Варшаві, де проходить саміт НАТО.

Вона також нагадала про створення і ухвалення польсько-литовсько-української бригади і розміщення на східних кордонах альянсу чотирьох додаткових батальйонів.

США й інші західні країни заявляють, що виступають за політичне, а не воєнне вирішення конфлікту на сході України, і наразі не йдуть на офіційне постачання Україні летальних озброєнь, навіть суто оборонних, хоча не виключають такої можливості в разі ескалації агресії Росії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG