Доступність посилання

ТОП новини

Геращенко закликав не перебільшувати «хресної ходи» УПЦ (МП) й запевнив: МВС і СБУ роблять свою справу


Антон Геращенко, архівне фото
Антон Геращенко, архівне фото

Народний депутат, член колегії Міністерства внутрішніх справ Антон Геращенко закликав не перебільшувати масштабів і значення «хресної ходи», яку планує влаштувати Українська православна церква (Московського патріархату).

Він також запевнив, що МВС і Служба безпеки України «роблять свою справу» і моніторять усю ситуацію навколо цього заходу.

«Звертаюся до представників українських і закордонних ЗМІ з проханням не приділяти так багато уваги цій спецоперації з назвою «хресна хода», бо її ефективність прямо пропорційна тій увазі, яка їй буде приділятися в українських ЗМІ», – написав Геращенко у фейсбуці.

Він також закликав представників українських партій і громадських організацій, що «люблять почухати кулаки на публіку», що не варто влаштовувати бійки й провокації з приводу цього заходу, «бо саме цього від вас і чекають його організатори».

Геращенко також додав: «Серед парафіян Московського патріархату є досить людей, що співпрацюють із нашими оперативними працівниками. Тому нам відомі деталі того, що відбувається».

Він запевнив, що СБУ й МВС будуть намагатися не допустити провокацій і нападів на учасників «хресної ходи», бо, за його словами, Україна, на відміну від Росії, – вільна країна, де неможливо заборонити якійсь конфесії проводити її заходи, якщо не порушується громадський порядок.

«Але якщо хтось у перебігу так званої «хресної ходи» буде закликати до порушення територіальної цілісності України або до насильницького скинення законної влади, – він піде шляхом Алли Александровської та інших порушників спокою нашого суспільства», – додав депутат.

Цього місяця УПЦ (МП) почала «хресну ходу за мир», яка рушила до Києва з Тернопільщини і Донеччини, де ця церква має великі монастирі. Учасники ходи планують прибути до Києва 26 липня.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявляв у зв’язку з цим про загрозу провокацій у столиці під час цього заходу.

«Ми з вами стаємо свідками того, як одна з релігійних організацій, яка має свій духовний центр у країні агресора, мобілізує велику кількість своїх вірян та стягує їх до Києва на 26 липня, називаючи це мирною хресною ходою. За нашою інформацією, Кремль уже підготував сценарій провокацій на вулицях Києва на 26 липня – до Києва, окрім дійсно мирних вірян, стягуються провокатори із забороненою екстремістською символікою і символікою країни-агресора, і ми це вже побачили в деяких містах нашої країни», – наголосив Парубій під час погоджувальної ради парламенту.

Він закликав керівництво МВС і СБУ провести «профілактичні бесіди» з організаторами заходу, щоб не допустити використання імперської символіки і уникнути будь-яких провокацій у Києві.

XS
SM
MD
LG