Доступність посилання

ТОП новини

Ізраїль заборонив діяльність молодіжного палестинського руху на своїй території


Чоловік з прапорами Ірану, майбутньої палестинської держави, Сирії та руху «Хезболла», Тегеран, 1 липня 2016 року

Міністр оборони Ізраїлю Авігдор Ліберман підписав розпорядження про заборону діяльності в країні палестинської групи «Аль-Хірак аш-Шабабі» («Молодіжний рух») за рекомендацією агентства внутрішньої безпеки «Шин Бет». Про це йдеться в повідомленні відомства від 11 липня.

Ізраїльська розвідка знайшла «достатньо інформації, яка вказує, що група під керівництвом «Хезболли» (проіранського ісламістського руху з Лівану – ред.) та Ірану здійснює напади на ізраїльтян і розпалює хвилю насильства на Західному березі, у східному Єрусалимі в Ізраїлі та на територіях Палестинської адміністрації», сказав міністр.

Хоча у самій групі стверджують, що молоді люди прагнуть змінити ситуацію на Західному березі через громадянську активність, у повідомленні Міністерства оборони Ізраїлю мовиться: «Насправді це терористична група на чолі з двома супротивниками Палестинської адміністрації… Викриття організації, межі її діяльності, а також справжні цілі ще раз демонструють зусилля Ірану і «Хезболли» для просування терористичної діяльності проти Ізраїлю».

Військові стверджують, що члени «Молодіжного руху» багато разів кидали коктейлі Молотова в натовп людей, робили спроби влаштовувати вибухи з використанням саморобних вибухових пристроїв, а також намагалися порушити електропостачання на лінії швидкісного трамваю в Єрусалимі і провокували заворушення на Храмовій горі, що є святинею і для юдеїв, і для мусульман.

За даними спецслужб, лідерами організації є Мунір Аслі, що проживає в Лівані, та Хілмі Балбісі, який живе в Йорданії. «Вони фінансуються «Хезболлою» та Іраном», – заявили ізраїльські військові.

Армія Ізраїлю вважає підтримуваний Іраном шиїтський войовничий рух «Хезболла» в Лівані своїм головним ворогом, а прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу переконаний, що Іран може стати головним елементом дестабілізації у регіоні.

У квітні палестинські сили безпеки заарештували, як вони заявили, терористичний осередок, пов'язаний із групою «Аш-Шабабі», що планував теракт проти ізраїльтян. У затриманих було виявлено гвинтівки, гранати і велику кількість боєприпасів.

Ізраїльські офіційні особи заявили, що великі групи молодих людей із Юдеї, Самарії і Єрусалима упродовж двох років регулярно літали до Лівану і Тунісу під приводом участі в конференціях із прав людини. В агентстві внутрішньої безпеки Ізраїлю заявили, що справжньою метою поїздок були зустрічі з ватажками екстремістів із «Аш-Шабабі» та оперативними працівниками «Хезболли» і представниками Ірану.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG