Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 07:15

Опитування: жителі ЄС пов’язують наплив біженців зі зростанням терористичної загрози


Мігранти у черзі за їжею на грецько-македонському кордоні, березень 2016 року

Опитування, проведене у десяти країнах-членах Європейського союзу, засвідчило, що багато європейців бачать зв’язок між напливом біженців і зростанням терористичної загрози в Європі.

Опитування, проведене базованим у Вашингтоні Pew Research Center, показало, що у восьми із цих 10 країн щонайменше половина опитаних вважає, що біженці збільшують імовірність терактів. Очолюють список Польща і Угорщина – тут так вважає 76 і 71 відсоток опитаних відповідно.

Обидві ці країни прийняли відносно невелике число біженців, які прибували до Європи.

Опитування, проведене до референдуму у Великобританії, на якому було ухвалене рішення про вихід країни з ЄС, також проходило у Німеччині, Швеції, Нідерландах, Британії, Франції, Іспанії, Італії і Греції.

У п’яти з 10 країн щонайменше половина опитаних також вважають мігрантів потенційним економічним тягарем і загрозою для своїх робочих місць і соціальних виплат. Тут також лідирують Угорщина і Польща – з 81 і 75% відповідно.

Німеччина і Швеція, які на даний час прийняли найбільше біженців, є єдиними країнами, де принаймні половина опитаних заявляє, що мігранти роблять їхні держави сильнішими завдяки своїм талантам і тяжкій роботі.

Водночас, як мовиться в дослідженні, праві популістські партії в ЄС успішно збільшили свою чисельність, агітуючи проти мусульманських мігрантів.

У 2015 році до Європи прибули понад мільйон мігрантів – більшість із них біженці-мусульмани з Сирії, Іраку й Афганістану. Найбільше з них просять статусу біженця в Німеччині і Швеції.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG