Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 06:25

Китай відкинув рішення міжнародного арбітражу щодо спірних островів


На мапі Китаю на сторінці з китайського паспорта обведене пунктиром усе Південнокитайське море як територія Китаю

Китай відкинув рішення міжнародного арбітражу, який заперечив права Пекіна на спірні острови й інші території в Південно-Китайському морі.

Як заявили в Пекіні, рішення Постійного арбітражного суду в Гаазі про те, що Китай не має історичних прав на низку островів і довколишні води, нечинне, і Пекін не приймає й не визнає його.

На рішення також відреагувала Японія, яка, навпаки, наголосила, що рішення арбітражу остаточне і обов’язкове до виконання.

Раніше у вівторок Постійний арбітражний суд вирішив, що заяви Пекіна про історичні права на острови й води Південно-Китайського моря суперечать Конвенції ООН про морське право.

Зокрема, встановив арбітраж, жоден зі спірних островів архіпелагу Спратлі не дає Китаєві права на виключну економічну зону, як то стверджував Пекін.

Крім того, арбітраж наголосив, що Китай порушив суверенні права Філіппін, коли почав досліджувати наявність енергетичних ресурсів біля мілини Рід-Банк.

Скаргу до Постійного арбітражного суду подали Філіппіни, які заявляють, що Китай не має законних прав на території в регіоні і що китайські судна знищили можливості для заробітку філіппінським рибалкам.

Дії Китаю в Південно-Китайському морі засуджують як дедалі агресивніші інші країни, з якими межує це море, а також США. Китай, зокрема, розширює території островів архіпелагу Спратлі, який він називає Наньша, і створює там нові штучні острови, будує на них аеропорти, а також переслідує чи й топить риболовецькі та геологорозвідувальні судна інших країн у цьому регіоні.

Південно-Китайське море, що межує з Китаєм, В’єтнамом, Малайзією, Брунеєм, Філіппінами й Тайванем, перетинають багато з найнапруженіших торговельних морських шляхів у світі. Крім того, на дні моря виявлені поклади вуглеводнів. Китай заявляє претензії практично на все це море з його численними островами; так само заявляє й Тайвань, який вважає себе за «єдиний справжній Китай». Усі інші приморські держави теж вважають своїми значні території моря з його островами; ці територіальні претензії в деяких місцях взаємно перекриваються багато разів. Сполучені Штати Америки домагаються від країн-учасниць цих суперечок створити кодекс поведінки у спірних водах.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG